Nemzetgazdasági Minisztérium – Munkavédelem – Foglalkoztatás-felügyelet Honlapja

Keresés:

HÍREK

Archívum

Hír / oldal:  
  [1] [2] [3] [4] [5] [6]  »»


2023.12.07. - A GFM Munkavédelmi Irányítási Fõosztályának tájékoztatása
- Az atipikus munkavállalási formák munkavédelmi vonatkozásai Magyarországon témájú tanulmányról

 

A tanulmány célja azonosítani a napjainkban terjedõ különbözõ atipikus foglalkoztatási formákat, különös tekintettel az ilyen foglalkoztatási formákkal együtt járó különleges munkavédelmi kihívásokra, beleértve az atipikus foglalkoztatással érintett munkavállalókat érõ kockázatokat.

A tanulmány külön foglalkozik az atipikus foglalkoztatási formák és az azokat kísérõ munkavédelmi kihívások várható irányaival és trendjeivel.

Letölthetõ anyagok:


2023-12-07,
Kapcsolódó hírek




2023.11.02. - A GFM Munkavédelmi Irányítási Fõosztályának tájékoztatása
- A szállítás és raktározás biztonságáról

 

A szállítási és raktározási munkák során bekövetkezõ munkabalesetek okai sokfélék lehetnek. Szállítás esetében sérülések elõfordulhatnak többek között a szállítójármûvekre való helytelen rakodás, rakományrögzítés miatt, közúti baleseti eseményekkel összefüggésben. Az anyagok nem biztonságos tárolása ledõléshez, széthulláshoz vezethet, ami a személyek sérülésével járhat.

A kézi anyagmozgatásokból fõleg a munkavállalókat érõ terhelések adódnak, az anyagmozgató gépek, rendszerek használata pedig új veszélyforrásokat jelent.

A biztonságos munkavégzéshez a személyi feltételekre (alkalmasság, képesítés, engedély, kezelõi jogosultságok) és a vonatkozó biztonsági elõírások betartására van szükség (megfelelõ árukezelés, gépkezelés, üzemeltetés, felülvizsgálatok, tároló rendszerek, eszközök felállítása és alkalmazása stb.).

Az alapvetõ ismeretekrõl a GINOP- 5.3.7-VEKOP-17-2017-00001 azonosító számú „Jogszerû foglalkoztatás fejlesztése” elnevezésû kiemelt projekt keretében készült „Szállítás és raktározás biztonsága” témájú útmutatóban adunk tájékoztatást. A tudásanyag elsajátítása ellenõrzõ kérdések alapján tesztelhetõ.

A szakmai anyag alkalmas a munkavédelmi alapismeretek online eszköztárának kialakítására, oktatásokhoz, képzésekhez.

A letölthetõ kapcsolódó anyagok:


 

2023-11-02,
Kapcsolódó hírek




2023.04.20. - A GFM Munkavédelmi Irányítási Fõosztályának felhívása
- munkavédelmi referens munkakör betöltésére.

A Gazdaságfejlesztési Minisztérium Munkavédelmi Irányítási Fõosztálya munkatársat keres.

Az álláspályázat megtekinthetõ ITT.
 
2023-05-25,
Kapcsolódó hírek




2023.04.25. - A GFM Munkavédelmi Irányítási Fõosztályának tájékoztatása
- alapvetõ munkavédelmi tudnivalókról a HORECA-szektorban.

A szálloda- és vendéglátóiparban (pl. szállodák, éttermek, kávéházak, pubok) végzett munkák és az ezekbõl származó egészségi és biztonsági kockázatok sokrétûek.

Az ágazatra jellemzõ munkakörülmények, munkafolyamatok, változatos munkakörök, speciális munkaidõ-beosztás, az idõszakosan nagyobb munkaterhelés miatti igénybevétel miatt a munkavállalók számos munkahelyi veszélynek és kockázatnak (fizikai megterhelés, hideg vagy meleg munkakörnyezet, zaj, veszélyes anyagok,  pszichoszociális kockázatok, elcsúszás veszély, áramütés veszély stb.) lehetnek kitéve, amelyek megfelelõ megelõzõ intézkedésekkel kiküszöbölhetõk, vagy csökkenthetõk.

Az útmutatóban a munkavégzésre vonatkozó általános követelmények mellett a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Biztonsági Szabályzatban és az ágazati rendeletekben foglalt legfontosabb munkavédelmi elõírásokat ismertetjük.  

Az ismeretekrõl a GINOP- 5.3.7-VEKOP-17-2017-00001 azonosító számú  „Jogszerû foglalkoztatás fejlesztése” elnevezésû kiemelt projekt keretében készült „Alapvetõ munkavédelmi tudnivalók a HORECA-szektorban” témájú útmutatóban adunk tájékoztatást.
 

2023-04-25,
Kapcsolódó hírek




2023.04.18. - A GFM Munkavédelmi Irányítási Fõosztályának tájékoztatása
- a hegesztés munkavédelmérõl.

A hegesztés széles körben elterjedt, nélkülözhetetlen technológiai elem a szerelõ- és a szerkezetépítõ iparban.

A hegesztési eljárások a munkavégzés, a munkakörnyezet és a munkakörülmények tekintetében különösen veszélyes technológiának minõsülnek, mivel a hegesztõ munkavállaló egyidejûleg többféle jellegû és eltérõ hatású veszélynek van kitéve. A tevékenység biztonságosan a személyi és tárgyi feltételek teljesítésével, a Hegesztési Biztonsági Szabályzat elõírásainak, az általános és a helyi munkavégzésre vonatkozó követelményeknek, valamint a hegesztõ gép, berendezés gyártói használati utasításának betartásával végezhetõ.

Jelen szakmai anyagban ismertetjük, hogy az egyes hegesztési technológiák, tevékenységek milyen kockázatot jelentenek a munkaeszköz használója és a környezetében tartózkodók számára, és milyen munkabiztonsági intézkedések szükségesek a veszélyhelyzet kialakulásának megelõzésére.

Az ismeretekrõl a GINOP- 5.3.7-VEKOP-17-2017-00001 azonosító számú  „Jogszerû foglalkoztatás fejlesztése” elnevezésû kiemelt projekt keretében készült „Hegesztés Munkavédelme” témájú útmutatóban adunk tájékoztatást.
 

2023-04-18,
Kapcsolódó hírek




2023.04.05. - A GFM Munkavédelmi Irányítási Fõosztályának tájékoztatása
- a munkavédelmi oktatási tematika elkészítésérõl.

A munkavállaló az egészséget nem veszélyeztetõ és biztonságos munkavégzésre alkalmas állapotban, megfelelõ szakmai képesítéssel, a munkavédelemre vonatkozó szabályok, utasítások megtartásával és a munkavégzés kockázatainak ismeretében végezhet munkát. A munkáltató a munkavállalók oktatásáról köteles gondoskodni és igazolható, dokumentált módon meggyõzõdni az ismeretek elsajátításáról, addig a munkavállaló önállóan nem  végezhet munkát. A munkavédelmi ismeretek hiánya a munkavállalók életét, testi épségét, egészségét veszélyeztetõ és a munkabiztonságra kiható következményekhez vezethet.  

A szakmai anyaggal a munkavédelmi oktatási tematika elkészítéséhez nyújtunk segítséget, a vonatkozó jogi háttérre és a javasolt tartalomra kiterjedõen.

A segédletben szereplõ esetleírások a munkavédelmi ismeretek és információk hiánya miatt bekövetkezett munkabaleseteket mutatnak be.     

Az ismeretekrõl a GINOP- 5.3.7-VEKOP-17-2017-00001 azonosító számú  „Jogszerû foglalkoztatás fejlesztése” elnevezésû kiemelt projekt keretében készült „A munkavédelmi oktatási tematika elkészítése” témájú segédletben adunk tájékoztatást.

Felhívjuk a figyelmet arra, hogy 2023. január 1. napjától a munkavédelemrõl szóló 1993. évi XCIII. törvény 55. § (3) bekezdése alapján az oktatási tematika elkészítése munkabiztonsági és munkaegészségügyi szaktevékenység, így az oktatási tematikát munkavédelmi és foglalkozás-egészségügyi szakképesítéssel rendelkezõ személyeknek kell elkészíteni.
 

2023-04-05,
Kapcsolódó hírek




2023.04.04. - A Hajdú-Bihar Vármegyei Kormányhivatal Foglalkoztatási, Foglalkoztatás-felügyeleti és Munkavédelmi Fõosztályának tájékoztatása
Álláspályázat!

A Hajdú-Bihar Megyei Kormányhivatal  Foglalkoztatási, Munkaügyi és Munkavédelmi Fõosztály munkavédelmi szakügyintézõ munkakör betöltésére munkatársat keres.

Az álláspályázat megtekinthetõ ITT.
 

2023-04-04,
Kapcsolódó hírek




2023.03.31. - A GFM Munkavédelmi Irányítási Fõosztályának tájékoztatása
- biztonságos munkavégzésrõl a gépjármû-javításban.

A gépjármûveken végzett javítási, karbantartási és fenntartási munkavégzés során a munkavállalók számos veszélynek lehetnek kitéve.

A fokozottan balesetveszéllyel járó munkakörökben és a munkahelyeken, mint tipikusan a gépjármû szervizekben, autójavító mûhelyekben a munkahelyek kialakításának biztonságtechnikai követelményeit a Gépjármûjavítás Biztonsági Szabályzata és az ágazatra vonatkozó szabványok határozzák meg. Az egészséget nem veszélyeztetõ és biztonságos munkavégzésre vonatkozó elõírásokat, munkavédelmi szabályokat az adott tevékenységhez szükséges, kiegészítõ ipari szakterületek követelményeivel (gépi forgácsolás, hegesztés, fémszórás, lakatos, elektromûszerész stb.) együtt kell a munkáltatónak érvényesíteni.

Az útmutatóban az esetleírások megtörtént halálos munkabaleseteket mutatnak be, azok elkerülhetõségének feltételeit is ismertetve.   

Az alapvetõ munkavédelmi ismeretekrõl a GINOP- 5.3.7-VEKOP-17-2017-00001 azonosító számú  „Jogszerû foglalkoztatás fejlesztése” elnevezésû kiemelt projekt keretében készült „Biztonságos munkavégzés a gépjármû-javításban” témájú útmutatóban adunk tájékoztatást.
 

2023-03-31,
Kapcsolódó hírek




2023.03.27. - A GFM Munkavédelmi Irányítási Fõosztályának tájékoztatása
- a faipari tevékenységek munkavédelmi célvizsgálatához 2023.

 

Faipari célvizsgálat - vizsgálati szempontok letöltése.
 

2023-03-27,
Kapcsolódó hírek




2023.03.23. - A GFM Munkavédelmi Irányítási Fõosztályának tájékoztatása
- a belélegezhetõ kristályos szilícium-dioxid expozícióból származó kockázatok kezelésérõl.

A kristályos szilícium-dioxid számos iparágban elõfordulhat, többek között a bányászatban, kõfejtésben, ásványfeldolgozásban, öntödei tevékenységeknél, kerámia- és porcelániparban, valamint az építõiparban.

A belélegezhetõ kristályos szilícium-dioxid a szükséges megelõzõ intézkedések hiányában egészségkárosító hatású lehet az emberi szervezetre, szilikózishoz, krónikus obstruktív légúti betegséghez (COPD) vezethet, és magasabb a tüdõrák kialakulásának kockázata is.

A munkahelyi porexpozíció a dolgozókat érõ megterhelések körébe tartozik, így erre vonatkozóan is el kell végezni a kockázatértékelést és megelõzõ intézkedéseket kell hozni a munkavállalók egészségvédelmére és biztonságára.

A munkavédelmi ismeretekrõl a GINOP- 5.3.7-VEKOP-17-2017-00001 azonosító számú  „Jogszerû foglalkoztatás fejlesztése” elnevezésû kiemelt projekt keretében készült „A belélegezhetõ kristályos szilícium-dioxid expozícióból származó kockázatok kezelése” témájú segédletben adunk tájékoztatást.

„A belélegezhetõ kristályos szilícium-dioxid expozícióból származó kockázatok az építõiparban” témájú kiadvány az mvff.munka.hu weboldal GINOP- 5.3.7-VEKOP-17-2017-00001/Munkavédelmi kiadványok menüpontban érhetõ el.

A Gazdaságfejlesztési Minisztérium Munkavédelmi Irányítási Fõosztálya által mûködtetett munkavédelmi tanácsadás elérhetõségei: munkavedelem-info@gfm.gov.hu; +36 80 204 292 zöld szám.
 

2023-03-23,
Kapcsolódó hírek




2023.03.21. - A GFM Foglalkoztatás-felügyeleti Irányítási Fõosztályának tájékoztatása
- a fiatalkorúak és a tanulók foglalkoztatásának szabályairól.

A fiatalok harmonikus testi, lelki és értelmi fejlõdésének védelme kiemelten fontos a társadalmi életben és a munka világában.

A fiatalkorúak és a tanulók munkaügyi ismereteinek megalapozása és bõvítése, munkaügyi tudatosságuk fejlesztése segítséget nyújt munkába lépésük elõtt és munkavégzésük során, hogy jogaikat megismerhessék és érvényesíthessék.

Fiatalkorúnak a munkajogi szabályok értelmében a 18. életévét be nem töltött személy minõsül. A fiatalkorúak foglalkoztatása többféle formában történhet, az adott foglalkoztatási formára vonatkozó jogszabályi elõírások alkalmazásával.     

A munkaviszonyban és a polgári jogviszonyban (pl. vállalkozási, megbízási szerzõdés alapján) történõ munkavégzésre a munka törvénykönyvérõl szóló 2012. évi I. törvény vonatkozó rendelkezéseit kell alkalmazni.  

A munkajog különös szabályokkal védi a fiatalkorúakat, mely az életkori korlátozásokban, a jogviszony létesítésének feltételeiben, speciális munkaidõ és pihenõidõ - elõírásokban nyilvánul meg.

A diákok körében gyakori az egyszerûsített foglalkoztatás (pl. nyári idõszakban alkalmi munka, idénymunka), valamint az iskolaszövetkezetek közremûködésével való foglalkoztatás, mely nagyobb garanciát nyújt a foglalkoztatás biztonságára. Közérdekû önkéntes tevékenység keretében ellenszolgáltatás nélkül történik a munkavégzés. A szakképzõ intézményben tanuló, illetve a képzésben részt vevõ személy szakképzési munkaszerzõdéssel vehet részt a duális képzõhelyen, munkaviszony keretében.

Munkaügyi kérdésben a Gazdaságfejlesztési Minisztérium Foglalkoztatás-felügyeleti Irányítási Fõosztályától kérhetõ tájékoztatás, a https://mvff.munka.hu oldal TÁJÉKOZTATÁS – FELVILÁGOSÍTÁS menüpontja alatt.

Az alapvetõ ismeretekrõl a GINOP- 5.3.7-VEKOP-17-2017-00001 azonosító számú  „Jogszerû foglalkoztatás fejlesztése” elnevezésû kiemelt projekt keretében készült „A fiatalkorúak és a tanulók foglalkoztatásának szabályairól” témájú kiadványban adunk tájékoztatást.
 

2023-03-21,
Kapcsolódó hírek




2023.03.16. - A GFM Foglalkoztatás-felügyeleti Irányítási Fõosztályának jelentése
- a foglalkoztatás-felügyeleti hatóság 2022. évi országos hatósági ellenõrzési tervének megvalósulásáról.

A Jelentés letöltése.
 
2023-03-16,
Kapcsolódó hírek




2023.03.13. - A GFM Munkavédelmi Irányítási Fõosztályának tájékoztatása
- az Országos Munkavédelmi Bizottság 2023. február 16-i plenáris ülésérõl.

Tájékoztatás az Országos Munkavédelmi Bizottság 2023. február 16-i plenáris ülésérõl.
 
2023-03-13,
Kapcsolódó hírek




2023.03.10. - A GFM Munkavédelmi Irányítási Fõosztályának tájékoztatása
- Amit a munkavédelemrõl mindenkinek tudni kell!

A munkavállalók egészségének, testi épségének, munkavégzõ képességének megõrzése, védelme a munka világában alapvetõ cél és feladat. Ennek érdekében a munkahelyen meg kell elõzni a munkabaleseteket, és meg kell valósítani, hogy a munkavégzésbõl eredõ megterhelések, a munkakörnyezetbõl származó kóroki tényezõk ne károsítsák a munkavállaló egészségét, ne rontsák munkavégzõ képességét. Ennek felelõs végrehajtója a munkáltató, akit e feladatában a munkavédelmi hatóság ellenõrzéseivel és tanácsadási tevékenységével segít.

A munkáltatók ellenõrzését a munkahelyeken a területileg illetékes fõvárosi és vármegyei kormányhivatalok munkavédelmi hatósági hatáskörében eljáró szervezeti egységei végzik.

A munkavédelmi hatósági feladatok szakmai irányítója a Gazdaságfejlesztési Minisztérium Munkavédelmi Irányítási Fõosztálya.

Az alapvetõ munkavédelmi ismeretekrõl a GINOP- 5.3.7-VEKOP-17-2017-00001 azonosító számú  „Jogszerû foglalkoztatás fejlesztése” elnevezésû kiemelt projekt keretében készült „Amit a munkavédelemrõl mindenkinek tudni kell!” címû szórólapon adunk tájékoztatást.
 
2023-03-10,
Kapcsolódó hírek




2023.03.09. - A GFM Foglalkoztatás-felügyeleti Irányítási Fõosztályának tájékoztatása
- a munkaviszonyra vonatkozó bejelentések és a foglalkoztatói befizetések lekérdezésérõl.

A munkaviszonyban való foglalkoztatás jogszerûen írásba foglalt munkaszerzõdéssel és az adóhatósághoz való bejelentéssel történhet. A bejelentés több szempontból is fontos a munkavállaló számára.

Rendezett jogviszonnyal biztosítható a foglalkoztatás jogi biztonsága és a foglalkoztatáshoz kapcsolódó jogok érvényesítése. A munkavállaló bejelentés hiányában vagy nem a tényleges munkaidõnek megfelelõ bejelentéssel rövid és hosszú távon is negatív hatásokkal szembesülhet munkavállalása során, valamint az azt követõ idõszakban.

A munkavállaló saját maga is meggyõzõdhet arról, hogy a munkáltatója bejelentve, szabályosan foglalkoztatja-e, mivel elektronikus lekérdezés útján ellenõrizheti az adatokat. A lekérdezés a biztosítotti jogviszony bejelentése mellett, a foglalkoztató által közölt járulékadatokra, valamint a társadalombiztosítási egyéni számlára teljesített foglalkoztatói befizetésekre is irányulhat.

A lekérdezési módokról a GINOP- 5.3.7-VEKOP-17-2017-00001 azonosító számú  „Jogszerû foglalkoztatás fejlesztése” elnevezésû kiemelt projekt keretében készült „Szabályosan foglalkoztatnak? Te is tudod ellenõrizni!” témájú kiadványban adunk tájékoztatást.

Amennyiben a foglalkoztató a munkaviszony létesítésével, megszüntetésével kapcsolatos bejelentési kötelezettségét nem teljesítette, a munkavállaló panasszal a munkavégzés helye szerint illetékes fõvárosi és vármegyei kormányhivatalhoz, mint foglalkoztatás-felügyeleti hatósághoz fordulhat. A foglalkoztatás-felügyeleti hatóságok elérhetõségei megtalálhatók a www.kormanyhivatal.hu illetve a https://mvff.munka.hu weboldalon, az Elérhetõségek menüpontban.

A panasz személyes megjelenés útján, telefonon és írásban postai vagy elektronikus úton, illetékmentesen terjeszthetõ elõ.

A bejelentés nélküli foglalkoztatás következményeirõl, negatív hatásairól „A be nem jelentett munka, azaz a feketemunka és annak hátrányai” témájú kiadványban tájékozódhat az alábbi elérhetõségen:
https://mvff.munka.hu weboldalon a GINOP- 5.3.7-VEKOP-17-2017-00001/Munkaügyi kiadványok menüpontban.
 

2023-03-09,
Kapcsolódó hírek




2023.02.06. - A GFM Munkavédelmi Irányítási Fõosztályának tájékoztatása
- álláspályázat munkavédelmi referens munkakör betöltésére.

A Gazdaságfejlesztési Minisztérium Munkavédelmi Irányítási Fõosztálya munkatársat keres.

Az álláspályázat megtekinthetõ ITT.
 

2023-03-06,
Kapcsolódó hírek




2023.03.01. - A GFM Munkavédelmi Irányítási Fõosztályának tájékoztatása
- munkavédelmi tudásanyagról középiskolai diákok számára az egészséges és biztonságos munkavégzésre való felkészítés céljából.

A középiskolai diákok a munkavédelmi szakismeretek elsajátításával számos veszélyt, veszélyhelyzetet tudnak felismerni és megfelelõen kezelni mind a munkahelyeken, mind otthoni, vagy szabadidõs tevékenységük során.    

Az útmutató a tanulók munkavédelmi ismereteinek növelése, tudatosságuk fejlesztése céljából készült, elõsegítve a helyes munkavédelmi szemléletformálást, a biztonságtudatos életvitelre felkészítést és a diákok munka világába való bevezetését.  

Az alapvetõ munkavédelmi tudnivalók mellett a zaj elleni védelem, a veszélyes anyagok biztonságos használata és a létrabalesetek témában hívjuk fel a figyelmet az egyes veszélyek és kockázatok megelõzésére.

Az esetleírások megtörtént foglalkozási megbetegedéseket és munkabaleseteket mutatnak be.  

Munkavédelmi kérdésben a Gazdaságfejlesztési Minisztérium Munkavédelmi Irányítási Fõosztályától kérhetõ tájékoztatás. A munkavédelmi tanácsadás elérhetõségei:  

e-mail: munkavedelem-info@gfm.gov.hu, telefon: 06-80/204-292.

Az ismeretekrõl a GINOP- 5.3.7-VEKOP-17-2017-00001 azonosító számú  „Jogszerû foglalkoztatás fejlesztése” elnevezésû kiemelt projekt keretében készült „Munkavédelmi tudásanyag középiskolai diákok számára az egészséges és biztonságos munkavégzésre való felkészítés céljából” témájú útmutatóban adunk tájékoztatást.

Az általános iskolás korosztály részére a „Napo program” teremt lehetõséget, hogy a mindennapi biztonságos életvitelhez, a késõbbi, egészséget nem veszélyeztetõ biztonságos munkavégzéshez szükséges alapismereteket a pedagógusok és a szülõk segítségével elsajátíthassák. A „Segítségkérés” és a „Veszélyhelyzetek és sérülések, a stabil oldalfektetés” témában a tanulók szórakoztató módon és kreatívan, gyakorlati feladatokkal szerezhetnek hasznos tudnivalókat. A program a https://mvff.munka.hu honlapon a GINOP-5.3.7-VEKOP-17-2017-00001/Napo programok adaptálása és fejlesztése menüpontban érhetõ el.
 
2023-03-01,
Kapcsolódó hírek




2023.03.01. - A GFM Munkavédelmi Irányítási Fõosztályának jelentése
- a munkavédelmi hatóság 2022. évi országos hatósági ellenõrzési tervének megvalósulásáról.

A Jelentés letöltése.
 
2023-03-01,
Kapcsolódó hírek




2023.02.28. - A GFM Munkavédelmi Irányítási Fõosztályának valamint Foglalkoztatás-felügyeleti Irányítási Fõosztályának tájékoztatása
- költözésrõl.

Tájékoztatjuk a T. Érdeklõdõket, hogy a Gazdaságfejlesztési Minisztérium szakmai fõosztályainak költözése miatt 2023.03.01. napjától várhatóan 2023. március 3. napjáig mind a foglalkoztatás-felügyeleti, mind a munkavédelmi hatóságnál szünetel a munkavégzés, a jelzett idõszakban a hatóságunk ingyenes (zöld) telefonszámai nem üzemelnek.
 

2023-02-28,
Kapcsolódó hírek




2023.02.23. - A GFM Munkavédelmi Irányítási Fõosztályának tájékoztatása
- munkavédelmi tudásanyagról pedagógusok számára a biztonságos és egészséget nem veszélyeztetõ munkára neveléshez.

A középiskolákban tanulók értékrendjének, életmódjának alakításában a munkavédelmi ismereteik bõvítése és tudatosságuk fejlesztése is szerepet kap.  

A tanári útmutatóban a középiskolai diákokat tanító pedagógusok részére a helyes munkavédelmi szemléletformálás, a biztonságtudatos életvitelre felkészítés és a diákok munka világába való bevezetése céljából adunk hasznos ismereteket. A szakmai anyag segíti a pedagógusok felkészülését a szervezett érzékenyítõ (tanórai, illetve tanórán kívüli) munkavédelmi témájú foglalkozások megtartásához.     

A pedagógusoknak az ismeretek átadására óravázlat alapján, szemléltetéssel, megbeszélési témákkal és tanácsokkal, javasolt animációs filmek levetítésével van lehetõségük.      

Az alapvetõ munkavédelmi tudnivalók mellett a kézi tehermozgatás, a képernyõs munkahelyek, az áramütéses balesetek megelõzése és a munkahelyi stressz témakörében segítjük az ismeretátadást.

Munkavédelmi kérdésben a Gazdaságfejlesztési Minisztérium Munkavédelmi Irányítási Fõosztályától kérhetõ tájékoztatás. A munkavédelmi tanácsadás elérhetõségei:
e-mail: munkavedelem-info@gfm.gov.hu, telefon: 06-80/204-292.

Az ismeretekrõl a GINOP- 5.3.7-VEKOP-17-2017-00001 azonosító számú  „Jogszerû foglalkoztatás fejlesztése” elnevezésû kiemelt projekt keretében készült „Munkavédelmi tudásanyag pedagógusok számára a biztonságos és egészséget nem veszélyeztetõ  munkára neveléshez” témájú útmutatóban adunk tájékoztatást.

Az általános iskolákban a „NAPO pedagógusoknak" program  lehetõséget teremt, hogy a pedagógusok a diákok számára átadhassák a mindennapi biztonságos életvitelhez, a késõbbi, egészséget nem veszélyeztetõ biztonságos munkavégzéshez szükséges alapismereteket. A program az mvff.munka.hu honlapon a GINOP-5.3.7-VEKOP-17-2017-00001/Napo programok adaptálása és fejlesztése menüpontban érhetõ el.
 

2023-02-23,
Kapcsolódó hírek




Bemutatkozás

MEGÚJULT HONLAPUNK


TOVÁBB AZ ÚJ HONLAPRA
 

KEDVEZMÉNYEZETT NEVE: Gazdaságfejlesztési Minisztérium
PROJEKT CÍME: „Jogszerû foglalkoztatás fejlesztése”
SZERZÕDÖTT TÁMOGATÁS ÖSSZEGE: 3 800 000 000 Ft, azaz hárommilliárd-nyolcszázmillió forint.
TÁMOGATÁS MÉRTÉKE: 100%
PROJEKT TARTALMA: >> Részletek
PROJEKT KEZDÕ ÉS BEFEJEZÕ DÁTUMA: 2018.01.01. – 2023.10.31.
PROJEKT AZONOSÍTÓ SZÁMA: GINOP-5.3.7-VEKOP-17-2017-00001


A Kormány az állami foglalkoztatási szerv, a munkavédelmi és munkaügyi hatóság kijelölésérõl, valamint e szervek hatósági és más feladatainak ellátásáról szóló 320/2014. (XII. 13.) Korm. rendeletben a munkavédelemmel és a foglalkoztatás-felügyeleti hatósági tevékenységgel kapcsolatos közigazgatási feladatok ellátására munkavédelmi hatóságként, valamint foglalkoztatás-felügyeleti hatóságként a foglalkoztatáspolitikáért felelõs minisztert, továbbá a fõvárosi és megyei kormányhivatalt jelölte ki. (320/2014. (XII. 13.) Korm. rend. 2. §)

 A "Hatósági nyilvántartás" a közbeszerzésekhez és támogatásokhoz honlapunkon kívül közvetlenül is elérhetõ az alábbi címen: http://nyilvantartas.ommf.gov.hu

Kapcsolódó szervezetek

Nemzetgazdasági Minisztérium
Munkavédelmi Irányítási Fõosztály
Foglalkoztatás-felügyeleti Irányítási Fõosztály
Postacím: 1358 Budapest, Pf.: 17.